صفحهٔ اصلی

از ویکی فوتبال
پرش به: ناوبری، جستجو
به ویکی‌فوتبال خوش‌آمدید
دانشنامۀ آزاد فوتبالی، که همه می‌توانند آن را ویرایش کنند
ویکی‌فوتبال به ابتکار فرهنگستان فوتبال ارائه می‌شود ♦♦♦ بـه هـمـراه ۵۶۶ مـقــالـه و یــادداشـت به زبـان فـارسـی
پرونده:Beige-bg rounded v1.png

درباره ویکی‌فوتبال

 
ویکی‌فوتبال دانشنامه‌ای فوتبالی بر بستر اینترنت است که در حال حاضر فقط به زبان فارسی و با همکاری افراد داوطلب علاقه‌مند به فوتبال و موضوعات فوتبالی نوشته می‌شود و هر کس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند برای ویرایش مقاله‌های آن اقدام کند.

هدف ویکی‌فوتبال آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامهٔ آزاد فوتبالی است. در آینده با رشد و گسترش این دانش‌نامه برنامه‌های متنوع و بلند مدت نیز با رویکرد فوتبال، در نظر دست‌اندر کاران این پروژه قرار دارد.

نسخه ابتدایی ویکی‌فوتبال از شهریورماه ۱۳۹۶ خورشیدی، پس از مدت‌ها برنامه‌ریزی، به ابتکار فرهنگستان فوتبال راه‌اندازی شد که رفته رفته با تکمیل زیرساخت‌ها و افزایش مقاله‌های آن، رشد و توسعه می‌یابد و از نسخه ابتدایی وارد فاز بعد خواهد شد که مرحله ارائه نسخه رفع نواقص و اشکالات نام دارد. فاز نهایی نیز مرحله توسعه و کارآمدی تحقیقات خواهد بود که پس از آن، روَند نهایی ادامه خواهد داشت. ویکی‌فوتبال هم‌اکنون نخستین و تنها دانش‌نامه آزاد فوتبالی است. همچنین در ایران و خاورمیانه، به‌عنوان نخستین و تنها ویکی مستقل درباره فوتبال شناخته می‌شود.
ویــکــی‌فــوتــبــال تا به امروز (۲۶ آذر ۱۳۹۶ خورشیدی) ۵۶۶ مقاله، یادداشت و نوشتار دارد.

ادامه مقاله را از اینجا بخوانید >>>
پرونده:Beige-bg rounded v1.png

درباره فرهنگستان فوتبال

 

این بخش در مرحله به‌روزرسانی قرار دارد.

برای بازدید، روی سایت فرهنگستان فوتبال کلیک کنید.

فرهنگستان فوتبال یک سایت فرهنگی، ورزشی، تحلیلی و خبری است
لوگو
که فعالیت خود را در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است. عمده نگاه و تلاش این پایگاه اینترنتی، اشاعه فرهنگ و اخلاقیات در سطح جامعه فوتبالی ایران است. این سایت از حیث یادداشت‌ها، تحلیل‌ها، اخبار منتخب روز، همکاران، طیف نویسندگان فوتبالی، طیف نویسندگان غیر فوتبالی (با دیدگاه فوتبال)، شیوه مدیریتی و ترکیب فرهنگ با فوتبال، جزو اولین پایگاه‌های اینترنتی فوتبالی در ایران به‌شمار می‌رود و در رده محبوب‌ترین و حرفه‌ای‌ترین سایت‌های فوتبالی کشور محسوب می‌شود. ادامه مقاله را از اینجا بخوانید >>>

منوی ناوبری